LITOHLAVY - Myslivecký den s trubači se uskuteční v sobotu 17. června od 14 hodin na okraji Litohlav. Kromě trubačů (Práchenští trubači, Trubači OMS Domažlice, Trubači z Kozojed, Trubači z Druztové a Lobezští trubači) se návštěvníci mohou těšit na Stanislava Hrubého, který pohovoří o lovectví a kultu trofejí. Manželé Krátcí s kamarády předvedou více než deset plemen loveckých psů a sokolník Pavel Řehka představí sokolnictví jako zvláštní způsob lovu. Pro děti budou připraveni koníci z ranče Borovice a střelba z praku i ze vzduchovky. Součástí bude i výběr alko a nealko nápojů a zvěřinové pochoutky. Večer je pak připravený program pro dospělé v podobě vystoupení hudebníka Ivo Nováka.

ROKYCANY - Od 1. do 30. června je v Muzeu na demarkační linii instalovaná výstava Vysílačka Libuše. Kromě popisu událostí spojených s její činností v průběhu II. světové války, obsahuje také trojrozměrné exponáty včetně repliky této vysílačky. Vstup na výstavu je zdarma, otevřena je podle provozní doby muzea (v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin). Expozici podpořilo ministerstvo obrany a město Rokycany.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

BŘEZINA - Dětské den se Šmouly láká v sobotu odpoledne do areálu pod Salonem v Březině. Od čtrnácti hodin jsou pro kluky i děvčata přichystané hry, soutěže, malování na obličej, nafukovací skluzavka a na své si přijdou i dospělí. Vítané jsou speciální převleky, kostýmy a plavky. Od 18.30 pak k poslechu i tanci zahraje skupina Sortiment.

HABR U VOLDUCH - Dětský den v kempu Veselý Habr nad Volduchy začne úderem sobotní 10. hodiny. S řadou soutěží, skákacím hradem, ukázkami hasičské techniky, divadelním představením i výtvarnou dílničkou. Pro malé i velké návštěvníky je přichystané občerstvení.

ROKYCANY - Kostel Panny Marie Sněžné v centru Rokycan bude v sobotu 17. června od patnácti hodin dějištěm koncertu pěveckého sboru zrakově hendikepovaných (vstupné je dobrovolné). Vokál klub se představí v rámci 29. ročníku Dnů umění nevidomých.