Naprázdno vyšli fotbalisté Mýta v zahajovacím kole krajské 1. A třídy.

Slavoj Mýto TJ Žichovice 0:1 (0:0). K úvodnímu zápasu dorazil na mýtskou Letnou další nováček. Na perfektně připravené hrací ploše za hezkého počasí se na první vystoupení Slavoje těšilo 280 diváků.

Hned v 6. minutě našel Jedlička přesným pasem Veverku a jeho centr odvracel Frýzek na roh. Švejdova hlavička pak přeletěla břevno. Na druhé straně pokus Šišky zneškodnil gólman Špicl. Ve 28. minutě střelu Tomáše Hatiny lapil Rojík a po jeho výkopu Veverka fauloval Butnaru. Trestný kop Bálka skončil vedle pravé tyče.

V rozporu s pravidly byl po půlhodině zastaven Tomáš Hatina, ale centr Jedličky skončil za brankovou čarou. Ve 38. minutě Cafourek našel Veverku a po jeho centru hlavičkoval Světlík těsně vedle levé tyče. Do konce poločasu se skóre nezměnilo, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V úvodu druhého poločasu Kořán poslal do slibného útoku Hatinu. Jeho pokus zastavil odkopem na roh Štěpán a vzápětí hlavičkoval Cafourek příliš vysoko. Rojík poslal míč do hry a Hereit si musel vypomoci faulem. Trestný kop Frýzka skončil ve zdi bránících hráčů.

Po hodině hry zahrozil Butnaru, ale Špicl byl na místě! Tentýž hráč hostů měl prsty i v rozhodujícím momentu střetnutí! Obešel tři zadáky a dělovku vyrážel Špicl. Míče se však znovu zmocnili Žichovičtí a po Šinálově centru byl Butnaru při kličce faulován Petrem Bejčkem. Sudí Lukáš Kříž ukázal na značku pokutového kopu a střídající Špírek se nemýlil 0:1.

Slavoj se snažil okamžitě o vyrovnání. Nejprve po centru Světlíka chytil Rojík střelu Švejdy. Další rána pro domácí přišla v 80. minutě. Po druhém napomenutí vyloučen Petr Bejček. Ale i o deseti našel Špicl v 89. minutě Cafourka. Jeho přihrávku zpracoval Koudelka a centr z levé strany hlavičkoval opět Švejda do brankáře. V poslední minutě centrovali domácí z levé strany do pokutové území, kde byl přidržen za dres Světlík. Píšťalka sudího ale zůstala němá a naopak za protesty spatřil žlutou kartu Cafourek.

Podívejme se na sestavy:

Slavoj Mýto: Špicl, Cafourek , Kolařík, Jedlička, Kořán, Veverka, Petr Bejček, Švejda, Světlík, Hereit ( 64. Koudelka), Tomáš Hatina (69. Kříž). Připraveni: Florián, Jakub Sloup, Petr Sloup, Přibil, Matouš.

Trenér Plecitý, asistent Miroslav Hatina, vedoucí Miroslav Lang mladší.

TJ Žichovice: Rojík, Mourek, Pavel Bálek, Frýzek, Štěpán, Robert Beneš, Jan Beneš ( 59. Špírek), Šinál (87. Šimáček), Šiška ( 91. Josef Bálek), Hlaváč, Butnaru. Připraven Brož.

Trenér Karel Krejčí, vedoucí Stulík, zdravotník Pešťák. Rozhodčí L. Kříž, asistovali mu Ruda a Liškutín, DA Kopřiva. Žluté karty 5:3 a ČK 1:0.