Přibližně 640 lidí z 1195 zapsaných voličů v sobotu půlhodinku před uzavřením volební místnosti odevzdalo svůj hlas v Mýtě.

Devíti členkám volební komise tam velel jediný muž v celé sestavě – Josef Baum a s ú– směvem sdělil, že si to užívá. V místnosti vládla pohoda a nejmladší členka týmu Kateřina Skálová, která teprve nedávno překonala stanovenou věkovou hranici pro výkon funkce, konstatovala: „Na to, že něco takového dělám poprvé, se cítím dobře. Určitě je to i tím, že se tu sešla výborná parta,“ mínila. Stranický přístup a škatulkování nebyly vůbec patrné, první dojem vyzněl – sešli se sousedé. „Povídáme si tu a dopřáli jsme si i dobrou večeři a oběd U Štochlů, to také naladí,“ prozradili recept. Mezitím Hana Veverková, Lenka Klírová a Magda Baumová zároveň s prováděnou kontrolou náležitostí zvládali i povídání s Josefem Veselým. Do novin se mluvit trochu zdráhal, ale potom uvedl, že ze tří kandidátek po patnáctce jmen si vybral jednu celou. „Slibovali i minule dobré věci a splnili to, akorát tu kanalizaci mi neudělali. Ale to ještě přijde,“ věří. Miroslav Karas zase uvedl, že se rozhodoval podle toho, jak na něj lidé působí. „Kroužkoval jsem jména,“ do– dal. Podotkl také, že volit chodí pravidelně a za prioritu teď považuje dětské hřiště.

„Nejmladšího jsme tu měli osmnáctiletého mladíka. Dva dvaadevadesátiletí pánové z trojice nejstarších obyvatel přišli sami, za nejstarší paní jsme byli,“ informoval za komisi Baum. Její členové se s přenosnou urnou vypravili i za dvanácti dalšími voliči.

Celkově volební účast nakonec činila 54,31 procenta. Nejvíce hlasů – 60,74%, a tím 10 míst v zastupitelstvu, obsadili nezávislí. Místa patří Františku Končelovi, Karlu Balejovi, Miroslavu Skálovi, Haně Pohnánové, Jaroslavě Roučkové, Petře Jandové, Václavu Karáskovi, Pavlu Kořenovi, Marku Kočovi a Karlu Beranovi.

ODS za zisk 22,89% hlasů má 3 mandáty, a to pro Janu Kasíkovou, Lenku Bartošovou a Irenu Karáskovou.
KSČM s 16,37 % obdržených hlasů bude mít 2 zastupitele: Miroslava Langa a Miroslava Šobáně.