V sobotu odpoledne pak brázdila oblohu za obcí letadla, vzdušné akrobacie přišli předvést konstruktéři rádiem řízených modelů.

Mezi pouťové atrakce, vedle těch technických, co zaplnily náměstí, patřila i sobotní zahradní slavnost v areálu sokolovny. Písničkový humor spolu s muzikantskou virtuozitou dvojice Paleček a Janík mnohokrát roztleskaly posluchače. Ke dvěma kytarám a foukací harmonice se přidávaly díky Palečkově imitátorských schopnostem také další nástroje. Janík zase navíc pobavil chvilkou poezie v podobě krátkých vtipných veršů.

„Mají chytré písničky. Nejen muzika, ale i jejich texty stojí za vnímání. Je to paráda,“ pochvalovala si Marta Skálová. Mladá „obsluha“ pokladny – Veronika Ptáková a Nikola Balejová naproti tomu mínily: Hrajou jinak, než jsme zvyklí.“ „Ty texty jsou plné zajímavých postřehů a mají vtip,“ zaznělo od Květy Voříškové, „jen se umět zaposlouchat.“

Viditelně dobře se bavila i Lucie Vlčková, ale před písničkami preferovala více přednes. „Mně se líbí písničky. Texty jsou veselé, mají jiskru, a stejně tak i hudba,“ shodli se Zdeněk Hošek a Petr Tyc. Výborně se bavila také parta divadelníků kolem Petry Jandové a další v hledišti i usazení kolem stolů v okolních stanech. Slovní pochvalou ani aplausem nešetřili a oba protagonisté je na oplátku ujišťovali, že jsou výborné publikum. Vzhledem k nastolenému kontaktu upustili i od přestávky.

„Stojí to za to a navíc je hezky . Přitom lidé je tu méně než loni. Holt tu budeme muset zůstat o to déle, aby se všechno vypilo a snědlo,“ konstatoval starosta František Končel, když společně s Miroslavem Skálou zapalovali po prostranství rozmístěné pochodně, aby ve finále koncertu i při nadcházející diskotéce bylo dobře vidět.