„Domluvili jsme, že předvečer pouti bude patřit divadelníkům. Žebráčtí v 19 hodin sehrají v sále kina představení Tři na lavičce,“ informoval místostarosta Jan Auinger.

Dnem vlastní pouti je ale neděle. Krámky na náměstí, kolotoč, střelnice, autodráha a na pódiu vystoupení místních školáků, tanečních souborů, šermířů. Modeláři se pochlubí výstavou v budově MěÚ. Chybět nebude ani medovina, pečené klobásy a další dobroty.

Odpoledne je naplánovaná sešlost u kapličky sv. Vojtěcha. V ní, po odsloužené mši, bude k vidění výstava starých pohlednic města. Místní ochotníci přispějí ukázkou z nové hry a počítá se i s posezením, zazpíváním si při harmonice a občerstvením.

„Novinkou v rámci odpoledního pouťového programu se stane předvedení travního lyžování, na krátkých ´prknech´, opatřených pásy,“ sdělil Auinger.

Připraveno je i něco pro ty, kdo holdují outdoorovým sportům. V pátek, od 18 hodin, a v sobotu, v patnáct, se v kině promítá blok vítězných filmů z podzimního outdoorového festivalu. Doprovodné akce se konají v bývalé sladovně, zájemci mohou vyzkoušet cvičné horolezecké stěny či kulovou nebo paintballovou střelbu a také se projet na kolech.