Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mýtští získali hřiště a učebnu

Mýto - Nové formy výuky pomohou škole zajistit dva projekty podpořené i dotací. Škola zažila slávu, bylo jí otevření přírodní učebny a dětského hřiště.

2.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Kateřina Nimrichtrová

„Na základě projektu jsme hned v lednu tohoto roku podali k Ministerstvu pro místní rozvoj ČR žádost na vybudování zmíněné učebny a hřiště. Třicátého dubna nám ministerstvo dotaci ve výši 279 tisíc korun přiznalo,“ informovala ředitelka Jaroslava Roučková. Dodala, že ji vlastně obdrželo město, protože o tento typ dotace se muselo žádat přes něj a město také všechno další dofinancovalo. Včetně vypracování projektu vytvořeného na základě podkladů školy.

S děním se ale nezačínalo hned , dotační peníze přišly až o prázdninách. V srpnu se tedy zemních prací ujala na základě výběrového řízení zvolená firma Vakos Rokycany. Výstavba skončila tento měsíc. Celková hodnota díla vyšplhala na 413 868 Kč.

Na upraveném prostranství školního dvora vznikla nejprve nová dlažba a postupně přibývaly herní prvky – skluzavka a lezecká stěna. Následovala výstavba konstrukce altánu, jeho zastřešení a výroba nábytku do něj, aby mohl sloužit výuce i zábavě. Proto se tam objevily lavice a stolky. Nakonec celek doplnily informační tabule.

„Jsou důležitým prvkem pro rozvoj enviromentální výchovy. Budou obsahovat obměňované informace o krajině, ať už z hlediska přírodovědného, zeměpisného či historického,“ informovala ředitelka. Terezka Babuliaková nám už před otevřením nové součásti školy řekla, že se na práci v ní moc těší. Nyní dodala: „Mám už připravené také materiály k využití právě na tabulích.“

Provoz přírodní učebny ale škola vzhledem k pokročilé roční době zahájí až na jaře.
„Navíc se nám jako jediným v okrese ze třetí etapy výzvy Vzdělávání pro konkurenceschopnost podařilo získat dotaci na rozvoj enviromentální výchovy a s tím spojených aktivit,“ pochlubila se ředitelka Roučková. Jedná se o milion a půl a od ledna by měla být částka čerpatelná. Vzhledem k tomu, že finanční manažerka projektu se právě včera domlouvala se školou kvůli první záloze, bude se moci projekt opravdu rozeběhnout. Učitelé jsou už připraveni vytvářet výukové materiály. V rámci dílčích projektů chtějí vyjíždět s dětmi třeba i na exkurze do Krkonoš či na Šu– mavu, aby jejich svěřenci mo– hli provádět srovnávací pozorování a podobně. Činnost roz– vinou i různé kroužky, počítá se s obstaráním meteorologické stanice a dalšího rozšíření se dočká školní zahrada.

Autor: Božena Šopejstalová

2.11.2010
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení