„Zástupci Břas vyrazili v plné palbě. Já jako starosta Břas, které se o zařízení pod Darovou starají, zastupitel Michal Lauber, manželé Hurtovi i převozníci Vladimír Cajthaml a František Triner,“ sdělil Miroslav Kroc. Převozníci si s kolegy předávali poznatky a zkušenosti a zaujal je křest knihy Petra Čecha s názvem A tak si tady žijeme. Nechyběla vzpomínka na spisovatele Berounky Otu Pavla a účastníci si prohlédli vodní elektrárnu s muzeem. Příjemnou atmosféru dokreslil doprovodný program s vystoupením muzikanta Vágnera.

Setkání převozníků se uskutečnilo u vodní elektrárny pod Darovou ještě před příchodem zimy.Setkání převozníků se uskutečnilo u vodní elektrárny pod Darovou ještě před příchodem zimy.Zdroj: OÚ Břasy

Břasy od roku 2014 provozuje přívoz v Darové. Za rok se tu přepraví 20 tisíc vozidel a 30 tisíc pasažérů. Jezdí se denně od pěti do dvaceti hodin a chod je přerušen jen v případě oprav nebo velké vody.

V centru Rokycan se prezentuje padesát stánkařů.
Rokycany chystají bohatý pátek i sobotu. Mirošov se přidá v neděli.

Přívozy na Berounce fungovaly od pradávna. Ve druhé polovině 18. století bylo na řece provozováno v okolí Darové sedm přívozů. V 19. století fungovalo na celém toku Berounky dokonce přes 50 přívozů. V průběhu 20. století ale začal počet fungujících přívozů postupně klesat až na současné tři: v Darové, Nadrybech a Luhu pod Branovem. Darová je jediným přívozem na Berounce, který je provozován každý den po celý rok, a to 15 hodin denně. Z českých řek byly nejvíce provozovány přívozy na řece Vltavě (156), Labi (129) a následovala Berounka (66 zaznamenaných přívozů).