„My jsme přijeli z Rochlova a jsme součástí facebookové stránky Stop sečení srnčat,“ sdělili účastníci ze severu kraje. Kolem jejich stolku bylo stále plno, neboť při žních zemřou každý rok tisíce zvířat, hlavně mláďat. A právě moderní přístroj s termokamerou by měl jejich přítomnost v lánech obilí odhalit. Nejlépe mezi pátou a desátou hodinou, pak už kamera se sílícím sluníčkem zvířata neodhalí.

Rušno bylo rovněž kolem stánků s knihami. U jednoho z nich kraloval Tomáš Makaj ze Strašic a dovezl řadu publikací o Brdech, Karlštejnsku či Křivoklátsku. Další nabídka se týkala nožů, odznaků s mysliveckou tématikou nebo oblečení pro myslivce. Na odbyt šla vyřezávané zvířátka i tematicky laděné obrázky.

Rokycany. Ilustrační foto
Rokycany nabízejí zasílání novinek z dění ve městě do e-mailu

Stánky doplňovala prezentace ochránců přírody z organizace v rokycanské Švermově ulici. „Představili jsme i sokolnický úsek, který je součást naší činnosti,“ připomněl šéf organizace Pavel Moulis. S vedením restaurace se podílel na speciálním menu s převahou zvěřinových lahůdek. Večer patřil Na Střelnici ochranářské taneční zábavě. Za doprovodu muzikanta Iva Nováka a s lákavou tombolou.