VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na čističku je připojeno téměř 100 lidí

Němčovice - Zastupitelé hodnotili provoz ekologického zařízení. Rozhodli o pronájmu bytu, adepti se mohou hlásit do 30. dubna

5.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Z dění v obci Němčovice…

Zastupitelstvo obce Němčovice jednalo ve čtvrtek 2. dubna a

Schvaluje:

# Záměr nabytí nově vytvořeného pozemku pč. 300/20 o výměře 3287 metrů čtverečních, vedeného jako orná půda v katastrálním území Němčovice, na stavbu obecního hřbitova podle schváleného územního plánu.

# Záměr prodeje nově vytvořeného pozemku pč. 229/3 o výměře 50 metrů čtverečních, vedeného jako ostatní plocha, ostatní komunikace, v katastrálním území Němčovice, který bude sloužit jako připojovací účelová komunikace ke stavebním pozemkům.

# Úpravy rozpočtu obce č. 2 podle skutečnosti k 31. březnu.

# Uzavření Smlouvy o poskytnutí účelové dotace ve výši 4410 Kč na zajištění dopravní obslužnosti na území Plzeňského kraje veřejnou osobní dopravou v roce 2015.

# Paušální výši poplatku v částce 700 Kč za jednu osobu pro rok 2015. Předpokládané náklady na provoz KČOV pro rok 2015:

Výdaje 90 000 Kč

Příjmy 90 000 Kč

Provozní výdaje jsou nastaveny jako vyrovnané. Větší plánované výdaje v roce 2015 (kompletní výměna náplně 1. pole, výměna potrubí 1. pole, oprava poklopů šachet) budou hrazeny z rezervního fondu.

Zvýšení počtu připojení v roce 2015 se předpokládá o deset osob. Čistírna odpadních vod má platné povolení k vypouštění odpadních vod do roku 2016.

# Podání žádosti o dotaci v programu Vodohospodářská infrastruktura 2015 z rozpočtu PK ve výši 366800 Kč na stavbu kanalizace II. etapa, západní část stoka A1a, A2.

# Příspěvek obce na organizaci stavění májek, pro každou svou část po jednom tisíci korun, které budou vyplaceny proti předloženým účtenkám.

Bere na vědomí:

# Účetní uzávěrku nákladů na provoz KČOV v roce 2014: Výdaje 60 629 Kč Příjmy 65 000 Kč Počet připojených osob: 98 Počet provozoven 2 Pohledávky a závazky nulové Výsledek hospod. + 4.371 Kč Přebytek z roku 2014 bude převeden do rezervního fondu, aktuální stav na tomto účtu je 56 985 korun.

Vyhlašuje:

# Záměr pronájmu bytu v II.NP v čp. 22 3+1 s přísl. I. kategorie o velikosti 80 metrů čtverečních. Zájemci mají možnost podávat své nabídky písemně do kanceláře obecního úřadu Němčovice do 30. dubna.

Upozorňuje:

# Od 1. května je opět v účinnosti obecně závazná vyhláška číslo 2 z roku 2008, podle které jsou občané povinni zdržet se o nedělích a státem stanovených svátcích veškerých prací spojených s užíváním motorových zařízení a přístrojů způsobujících hluk. Nedělní klid skončí 30. září 2015.

Autor: Václav Havránek

5.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Drahoš

U studentů bodoval Jiří Drahoš i Miloš Zeman

Ilustrační foto.

Víčka se sbírají do konce roku

Deník nám fandí: V pondělí představíme volejbalistky VK Rokycany B

Rokycany - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Plzeňského deníku! Připravujeme další díl projektu Deník nám fandí.

Rokycanský led obsadí muži i dorost

Rokycany – Hokejové soutěže v regionu mají před sebou poslední letošní zvonění.

Rokytka zve do Hrádku a v neděli do Spilky

Hrádek – Koleda lidových souborů řadících se pod označení Rokytka se druhým rokem odehrává v Domě kultury v Hrádku.

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT