Obří bazar se smluvní cenou. Asi tak by se dalo ve stručnosti nazvat včerejší dění v sále restaurace Na Střelnici v okresním městě. Na programu totiž byla dražba zabavených věcí.

Samotná akce startovala už půl hodinu před desátou, kdy se z reproduktorů ozval poprvé hlas dražitele. Ve zmíněné půlhodině si mohli zájemci, pochopitelně z řad běžných občanů, prohlédnout věci uvedené v seznamu dražených věcí a seznámit se s jejich stavem. Obklopily prakticky celý obvod sálu a přistavené pro ně byly ještě i další stoly. Na své si mohli přijít sportovci, kutilové i fanoušci techniky. Telefony, notebooky, LCD televizory, ale i hodinky, jízdní kola nebo ruční nářadí. Na naprosté většině pak svítila žlutá samolepka exekutorsky zabaveno!

Právě o elektroniku a nářadí byl hned ze začátku značný zájem. „Minimální částka na přihazování je sto korun, vyvolávací cena začíná na jednom tisíci," prozradil dražící za mikrofonem a ještě doplnil odhadní cenu zboží, která byla pochopitelně vyšší. Zájemci se dokonce mohli dozvědět, komu byla věc zabavená a na čí podnět. Například, že exekutoři si pro zboží došli na popud Pražských dopravních podniků tedy zřejmě pro nezaplacenou pokutu.

Soubor věcí, kde byl mimo jiné chytrý telefon HTC, svoji vyvolávací cenu nakonec překročil prakticky dva a půl násobně a zájemci nepřihazovali jen po nastaveném minimu, ale i jeho násobcích. I tak se daly věci pořídit za zlomek své původní ceny. Na jejich získání do svého vlastnictví měli návštěvníci vyhrazené zhruba tři minuty. Zdá se to málo? Při takovém množství položek prakticky ani nebylo zbytí a čas se po prvních odklepnutích zdál jako naprosto optimální. Odpoledne totiž akce končila dražbou osobních automobilů!