Přes hektický finiš stavbařů, který ještě trvá, vnitřní chod Základní školy Jižní předměstí by nemělo se začátkem školního roku nic ovlivňovat.

„Abychom si byli jistí, že vzhledem ke zpoždění prací na rekonstrukci pavilonu školní jídelny a družiny přístup dětí do školy a jejich pohyb uvnitř nebude nic ohrožovat, přidali jsme po zjištění termínových skluzů pro možnost lepšího sledování postupu další kontrolní dny," uvedl místostarosta Jan Šašek.

„Za hlavní zádrhel zhotovitel prací označuje rozbití dvou speciálních strojů umožňujících zapustit opěrné piloty pro fixování základů rohu budovy. Kromě toho srpnová vedra měla brzdit zateplování, lepidlo na polystyrén v nich nešlo použít," sdělil ředitel Bohumil Nosek.

Jinak je ale 31 tříd připravených pro zahájení výuky zhruba 730 dětí. Bude se o ně starat 58 pedagogických pracovníků, včetně čtyř vychovatelek školní družiny a devíti asistentů pedagogů.

Přístupový koridor ke škole byl už včera téměř vyčištěný a lešení kolem pavilonu kryly ochranné sítě. Navíc se po celé délce trasy objevil ještě plot ze zábran.

Zateplování a natahování omítek, včetně dokončení fasády, bude podle harmonogramu pokračovat do listopadu.

Pokud jde o vnitřky, podepření základů z této strany už je hotové. „Aby stavebníci zajistili bezproblémový průchod dětí do jídelny vnitřkem školy, na to mají ještě víkend. V pondělí musí být hotovo. Na čerstvém betonu bude nejspíš prozatím zátěžový koberec, aby mohl podklad vysychat. Dlažba se bude dodělávat později, ale v době, kdy žáci nebudou ve škole," dodal ředitel.