HRÁDEK – Staročeské máje začínají v sobotu 9 hodin prodejním jarmarkem před Domem kultury. V deset hodin 72 mladých lidí zatančí Českou besedu a následuje průvod městem. Májovnice s předáním putovní čelenky bude vyhlášena před 17. hodinou. Večer se koná v sále DK májová zábava, opět s tancem besedy ve 22 hodin.

VRANOVICE – Pohádkový statek v centru vesnice láká v sobotu i v neděli mezi 10. a 17. hodinou. V sobotu od 11 a 15 hodin s Popletenými pohádkami a neděle je ve znamení Rodinného dne. S divadlem v 11, 13 a 15 hodin a pomoci rodinám, v nichž maminka onemocněla rakovinou.

Vodní hamr v Dobřívě
Hamernický den v Dobřívě se koná už potřicáté, setkají se mistři různých oborů

ÚJEZD U SVATÉHO KŘÍŽE – Odpoledne plné zábavy,napětí, soutěží a setkání se známými postavami je přichystané na sobotní odpoledne. Registrace na Svaťáckou záchrannou misi je od 14 hodin. Ve 14:15 se mohou účastníci ve sportovním areálu koupaliště těšit na slavnostní příjezd hrdinů.

MÝTO – Oslavy 160. výročí založení a 20. výročí obnovení činnosti souboru J. K. Tyl Mýto jsou přichystané na sobotu 20. května. Se zahájením v 10 hodin na náměstí a přesunem na zahradu sokolovny. V 11 hodin se malí diváci mohou těšit na pohádku O Karkulce (soubor Fištrón), ve 14.00 je na řadě Mrazík (ZKORODIVadlo z Kornatic), v 16 hodin autorská scénka Naši komedianti v podání domácích umělců a v 17.00 Ach, ta něha našich dam opět s mýtskými ochotníky. Taneční zábava dění zakončí od dvaceti hodin.