„Pila pod Kotlem je konstruovaná především na sériový pořez, protože se Lesy města Rokycan svou obchodní politikou orientují především na větší odběratele,“ uvedl ředitel Stanislav Suda. „Velkoobchod je naším odběratelem až z osmdesáti procent. Sami občas také vyvezeme nějaký kamion v rámci exportu. Nezapomínáme ale ani na chalupáře či pravidelné maloodběratele,“ dodal.

Protože zájem z jejich strany se v posledních dnech zvýšil, rozhodly se Lesy města Rokycan dokonce pro zkušební rozšíření pracovní doby v nejinkriminovanějším čase. Největší zájem o produkty z pily je hlavně v pátek.

„Chci po práci naložit hranoly a vyrazit rovnou na chalupu. Problémem je, že v pátek odpoledne už na pile nikoho nestihnu a uskladnit je v týdnu nemám kde, bydlím v paneláku. Jezdit v týdnu spoustu kilometrů na chalupu a hned zase zpět je nerentabilní,“ posteskl si Pavel Král. „Já se do zavírací doby pily z práce nikdy včas nedostanu, takže nemám šanci tam něco koupit,“ podotkl i Josef Nosek.

„Právě proto, že jsme často slýchali, zda tam někdo bude ještě kolem čtvrté – páté, že dříve dojet ze zaměstnání nestihnou, zkušebně rozšiřujeme v pátek otevírací dobu na pile do 17 hodin. Uvidíme, jaký bude opravdu zájem a zda tato služba bude rentabilní,“ dodal Suda.

S prodlouženým prodejem zatím počítají jen v době sezóny, potom se opatření bude posuzovat. Buď se ještě rozšíří, nebo zanikne.

„V současnosti je největší zájem o latě na ploty a pergoly, řezivo na opravy či drobné stavby,“ vypočítávala zaměstnankyně pily Eva Kratochvílová. Dodala překvapivý údaj, a sice že i malé prodeje za rok této organizaci města vynesou na tržbách milion korun.

V poslední době se o provoz zařízení zajímali také rokycanští radní. Proto se poslední valná hromada společnosti (osmnáctého května) konala přímo na místě. „Výsledky za uplynulý rok, stejně jako za první čtvrtletí letoška jsou dobré, lepší než v době krize. Snad tedy to nejhorší máme za sebou,“ věří Suda.