ROKYCANY - Dva stromy musely k zemi v aleji na rokycanské Práchovně. Důvodem byl špatný zdravotní stav dřevin.

U lípy potvrdila tomografická zkouška rozsáhlou hnilobu kmene a zbytková stěny byla označena za nedostatečnou. Obdobně na tom byla olše, kdy byl na kmeni patrný velký podélný defekt, svědčící o rozsáhlé hnilobě. S ohledem na skutečnost, že blízko stromů vede frekventovaná cyklostezka, bylo rozhodnuto o jejich likvidaci.

Podívejte se, jak to vypadalo v Rokycanech a Břasích.
Rokycansko, to byl při akci Česko zpívá koledy mohutný pěvecký chór

ROKYCANSKO - Lesními porosty v sousedství Rokycan bude znít pozítří střelba. Na divočáky mají políčeno myslivci v honitbách kolem Litohlav a Klabavy (mezi 8. a 16. hodinou). Přidají se ve stejném čase i kolegové ze spolku Trhoň Strašice, jejichž revír zasahuje i do Holoubkova, Medového Újezdu, atd. Turistům ve zmíněných lokalitách se důrazně nedoporučuje během naháňky vstup do lesů!

RADNICE - Dobrovolní hasiči na území okresu měli podtrženou středeční patnáctou hodinu. Na severu Čech začalo v té době poslední rozloučení s kolegou, který zemřel při zásahu. Jeho památku uctili ve stejnokrojích a s technikou například členové SDH Mirošov, Dobřív, na druhém konci okresu v Břasích, Kříších, Radnicích a řadě dalších míst. Připojili se rovněž profesionálové z Rokycan a Radnic.

LHOTKA - Informacemi o finanční situaci vesnice začne v pátek večer pracovní část jednání zastupitelů ve Lhotce. Obec na severu prošla i kontrolou hospodaření a dále je ve scénáři zajištění inventury, nový rozpočet nebo návrh pojistné smlouvy.