ROKYCANSKO - Minimálně ve čtyřech místech okresu si nově zvolení zastupitelé dají dostaveníčko ve volných dnech. Dnes to bude Kamenec (od 13 hodin v sídle úřadu) a Skomelno (18. hodina v sokolovně). Zítra od 14 hodin se k nim přidá Hradiště nad Berounkou (hospoda) a v 18 hodin Plískov (kulturní dům).

Drtivá většina ustavujících zasedání je svolána na začátek příštího týdne.

ZBIROH - Část místních komunikací ve Zbiroze prochází v těchto dnech důkladnou rekonstrukcí. Frézování a odstranění starého asfaltu se týká ulic Karla Vokáče, Ke Hřišti a Divadelního trojúhelníku. Od včerejška je realizovaná pokládka první vrstvy asfaltu v ulici Ke Hřišti a Šrámkově (v úseku od Líšenské). Dnes k tomu přistupuje druhá vrstva ve Šrámkově ulici a také Frýdova ulice. V pondělí pak bude položena druhá vrstva Ke Hřišti. Kvůli investici a přítomnosti těžkých strojů musí řidiči svá vozidla přeparkovat.

ROKYCANY - Mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy se probili kuželkáři SKK Rokycany. Opět si zahraji Ligu mistrů a dnes po poledni se dozvědí soupeře pro blížící se osmifinále.

LITOHLAVY - V obci začala další fáze mohutných oprav. Spojena je od 13. října se zavřením silnice od obchodu na výjezd z Litohlav směr Smědčice.

ROKYCANY - Svědky kolize z Raisovy ulice v rokycanech hledají dopravní policisté. K události došlo od pátku 7. října večer do pondělního rána 10. října u domu č. 814. Neznámý řidič poškodil levý bok zaparkovaného Fordu Fusion a zmizel. Na zaparkovaném automobilu přitom vznikla škoda ve výši 30 tisíc korun.

Informace mohou lidé sdělit osobně v dopravním inspektorátu (Komenského 29/I, Rokycany), případně lze volat na telefonní čísla 724 231 045 nebo 974 335 252. Vítaný by byl rovněž videozáznam z kamery ve vozidle.