„Nemám k dispozici přesná čísla, ale pokud mám prodej srovnat s předchozími roky, letos jsme zaznamenali mírný pokles. Vloni naopak zákaznici nakupovali extrémně hodně. Každá sezóna je ale jiná a dost specifická. Záleží hodně na počasí. Menší prodej rozhodně nepřikládám současné krizi a jde opravdu pouze o několikaprocentní propad,“ informoval prodejce motorek z Rokycanska Roman Háša.

Motorku si koupil také Jiří Bošek. „Vždycky to byl můj velký sen, kdysi jsem motorku měl, ale slabou, jen šestistovku,“ řekl mladý motorkář. „Teď jsem si konečně udělal radost a pořídil jsem si motorku s pořádným obsahem. Už se těším, až budeme s přítelkyní jezdit v létě na výlety. Je to super pocit svobody, ale ještě si musím dokoupit kombinézu. Jezdím bezpečně, protože fotografie z nehod motorkářů jsou dost odstrašující,“ dodal Bošek.

Na rokycanské evidenci motorových vozidel pokles přihlašovaných motorek také potvrzují. „Oproti loňskému roku přihlásilo za první čtvrtletí do registru motocykl asi o deset majitelů méně. Nejčastěji jsou zastoupeny stroje s podílem kubatury 600 až 750 kubíků,“ sdělil Petr Stašek z odboru dopravy.