K urnám přišlo v okrese 62 procent oprávněných osob. Jejich hlasy rozhodly o těsné výhře sociální demokracie před přívrženci Občanské demokratické strany.

Pomyslný bronz patří Komunistické straně Čech a Moravy, která získala bezmála patnáct procent hlasů. Trochu v okrese ztrácela TOP 09, zatímco do parlamentních lavic by u nás proklouzla Suverenita Jany Bobošíkové. Celkem se v přehledu ocitlo osmnáct subjektů. Osm z nich však nepřekročilo jedno procento.

Souhrnným číslům ve všech městech a obcích Rokycanska se budeme detailně věnovat v týdnu. Ovšem už zde musíme zvýraznit některá zajímavá čísla. Pokud jde o účast, vyznamenala se opět Čilá s 96 procenty oprávněných osob. Rovněž Chlum s devadesáti, Hradiště s 88 nebo Všenice s osmdesáti procenty zasluhují absolutorium.

Kdo by se z okresu dostal do parlamentu
Šest stran obdrželo od obyvatel Rokycanska přes pět procent hlasů. Což je hranice, nutná pro vstup do dolní poslanecké sněmovny.
Vítězná ČSSD nasbírala 21,85 procent hlasů a druhá ODS zaostala o pouhých 41 setin. Třetí je v rámci okresu KSČM se 14,77 procenty a čtvrtá TOP 09 se zastavila na čísle 13,93. Věci Veřejné si připsaly 9,54 procent a Suverenita Jany Bobošíkové 5,41 procent hlasů.
Zemanovcům (tedy SPOZ) fandilo 4,95 procent voličů.

Pokud je o přízeň kandidujícím stranám a subjektům, musíme zmínit znovu Čilou. Levice tu nedostala jediný hlas! KSČM se naopak radovala z prvenství třeba ve Skořicích, Přívěticích či Mešně a sociální demokracie vyhrála v Hrádku, Mirošově, Holoubkově, Hůrkách, Štítově, Nevidě nebo Cheznovicích.

Občanským demokratům fandí v Kornaticích, Němčovicích, Líšné, Mýtě, zatímco v největších městech (Rokycany, Radnice, Zbiroh) byl rozdíl mezi ODS a ČSSD spíše kosmetický.