„Jarní výlov jsme kvůli ledu do poslední chvíle odkládali, pustíme se do něj v pondělí 26. března. Snad nám počasí bude přát,“ uvedl šéf Rybniční správy Colloredo – Mannsfeld, Zbiroh, Radek Jandera. Na řadu přijde Čápský rybník. Část menších ryb odtud poputuje dále do revírů rybniční správy, s většími se počítá na export do Rakouska a největším kusy, v Čechách oblíbené, jsou určené pro domácí velikonoční trh. Tím pádem se přestěhují jen o pár desítek metrů dále do sádek.

„Prozatím byli k mání jen siveni, ti ale nepocházejí z našeho chovu. Jinak ani šupinka, na Vánoce se prostě všechno vydalo,“ konstatoval Jandera. Po pondělním výlovu přibudou zejména kapři a amuři. K mání už budou i na hrázi rybníka a v předvelikonočním týdnu od úterka do čtvrtka (dále v pracovní dny), mezi třináctou a čtrnáctou hodinou.

Na šupináče pamatovali také v mirošovských sádkách spadajících pod Vojenské státní lesy a statky. Technik Martin Zachar redakci sdělil, že k nabízeným sivenům přidají kapry. „Částí ryb z podzimního výlovu jsme si nechali v rybníčku v sádkách, počítáme s nimi právě na Velikonoce. Vzhledem k tomu, že pátek je už svátečním dnem, přesunuli jsme prodej na čtvrtek. Otevřeno bude od třinácti do šestnácti hodin,“ sdělil Zachar.

Adéla Kesnerová.
Stovka malých recitátorů obsadila Rokycany