Vyrostla k 660. narozeninám spojeného katastrálního území, na němž dnes žije pouhých osmdesát lidí. „Oficiálně jsme i zprovoznili 28. září 2019. Od té doby ji navštívily tisíce turistů. Jen podpisů ve dvou knihách je už přes patnáct set,“ pochlubil se na sklonku října starosta a šéf oblíbeného Selského dvora Tomáš Fiala.

Při výročí vzniku Československa tehdy přichystal pro příchozí pojízdný bufet (konzumace na místě možná nebyla) a na vrcholu věže se objevila státní vlajka!

Dominantu nad vesnicí postavili v rámci výcviku profesionální hasiči ze Zbiroha a Jihlavy. Jedná se o jednoduchou tříbodovou konstrukci a ze země na jejích vrchol je to necelých deset metrů. Celkově ještě o dva metry výš, aby odměnou pro lezce byl výhled na vrch Vladař nebo severočeská města Louny či Žatec. „Cvičí tu dobrovolní i profesionální hasiči a pro nás je užitečná při kontrole nad kůrovcem nebo požáry. Přesto se tu najdou jedinci, kteří nápad zpochybňují. Právě teď úředníkům vysvětlujeme, že nejde o zásah do krajinného rázu,“ posteskl si Fiala.