Pondělní jubilejní závod se stal kořistí sedmnáctiletého juniorského reprezentanta František Honsy z týmu České spořitelny. Druhý skončil obhájce loňského prvenství Jan Rajchart z týmu Elkov Author a třetí dojel Josef Hořejší z rokycanské stáje AC Sparta Praha. Traťový rekord odolal a stále ho drží Jan Rajchart. Letošní lídr mimochodem ztratil 1:20 minut na dosud nejlepší výkon.

Pokud jde o průběh, postavilo se na start přes šedesát sportovců. Instruoval je Zdeněk Rubáš a velká cena společnosti Eko komíny (poskytla dokonalé zázemí) mohla začít! Na účastníky vykouklo sluníčko, ovšem trať byla místy značně rozbahněná.

Rokycanská radnice
V Rokycanech funguje tajemník

Závod se rozhodoval zhruba patnáct set metrů před cílem, kdy Honsa v nájezdu do technické části odjel soupeřům a v běžecké pasáži zvyšoval náskok, který představoval v cíli jednu minutu.

V kategorii běžců zvítězil Jan Šneberger (Falcon Rokycany) v čase 19:06 minut. S minutovou ztrátou doběhl druhý Jiří Rosol z Lokomotivy Beroun a bronzový byl David Lukáš z Plzně.

Mezi ženami na kole zvítězila Anna Součková (CK Loko Rakovník) a v běhu byla nejrychlejší Andrea Franková (Loko Beroun). Závod byl vypsán i pro cyklistickou kategorii do 15 let. Mezi chlapci vyhrál Štěpán Krula a v žákyních dojela první Nela Jedličková (oba z MS Bike Plzeň).

Podívejme se podrobněji na kompletní výsledky, neboť všichni, kteří závod dokončili, zasluhují obdiv!

Rokycanští zahájili školení okrskových volebních komisí

CYKLISTÉ

1. František Honsa (Česká spořitelna) 14.43, 2. Jan Rajchart (PSK Elkov Author) 15.42, 3. Josef Hořejší (AC Sparta Praha) 15.52, 4. Luboš Kárník (Author Stupno) 16.50, 5. Zdeněk Janáček (Plzeň) 16.58, 6. Martin Vít (Radyně Bike) 17.49, 7. David Skřička (AC Sparta Praha – juniorka) 19.08, 8. Petr Chrz (Author team Stupno) 19.55, 9. Štěpán Krula (MS bike Plzeň( 20.12 – 1. žák, 10. Jakub Vlas (MS bike Plzeň) 20.31 – 2. žák, 11. Anna Součková (CK Loko Rakovník) 20.45 – 1.žena, 12. Zdeněk Groh (Author team Stupno) 20.46, 13. Matouš Rubáš (AC Sparta Praha juniorka) 20.47 – 3. žák, 14. Milan Spěšný (MS Bike Academy Plzeň) 20.56, 15. Jan Ryba (AC Sparta Praha) 21.08, 16. Rostislav Čermák (Author team Stupno) 21.28, 17. Simona Spěšná (MS Bike Plzeň) 21.52 – 2. žena, 18. Josef Rajchart (Újezd u Svatého Kříže) 22.07, 19. Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha) 22.13, 20. Richard Dobiš (Rokycany) 22.38, 21. Vladislav Litera (Rokycany), 22. Ondřej Šafránek (AC Sparta Praha juniorka) – 4. žák, 23. Karel Babka (Author team Stupno), 24. Jana Konopová (Author team Stupno) – 3. žena, 25. Jakub Roll (Rodo), 26. Josef Vlk (MS bike Plzeň), 27. Nella Jedličková.

BĚŽCI

1. Jan Šneberger (Falcon Rokycany) 19.06, 2. Jiří Rosol (Loko Beroun) 20.04, 3. David Lukáš (Plzeň) 20.18, 4. Antonín Honsa (Šumavan Vimperk) 20.25, 5. Jiří Kunc (321 Start) 21:20, 6. Jiří Kučva (AC Sparta Praha) 21.33, 7. Jan Krs (321 start) 21.37, 8. Martin Votava (Králův Dvůr) 22.00, 9. Zdeněk Müller (Rokycany) 22.24, 10. Ondřej Moudrý (321 Start) 22.44, 11. Martin Lunter (Starý Plzenec) 22:51, 12. Radek Janáček (Plzeň) 23.15, 13. Andrea Franková (Loko Beroun) 23.39 – 1. žena, 14. Radek Vyleta (Rokycany) 23.52, 15. Jiří Kubeš (Loko Plzeň) 24.17, 16. Martin Ježek (CK sport Beran Chrást) 24.18, 17. Ján Korytár (Falcon Rokycany) 24.24, 18. Lucie Šnebergerová (Falcon Rokycany) 24.38 – 2. žena, 19. Zdeněk Eminger (RCX) 25.22, 20. Jiří Rejzek (Falcon Rokycany) 25.40 – 1. žák, 21. Miroslav Pfeffer (Author team Stupno) 25.55, 22. Barbora Šturmová (Forest gump team) -3. žena, 23. Jiří Rejzek (TJ Sokol Medový Újezd), 24. Miroslav Brabec (Falcon Rokycany), 25. Jakub Sloup (Osek), 26. Milan Škarda (Volduchy), 27. Karel Vostracký (Brdy Beer), 28. Ivana Rosolová (RTA Zdice), 29. Olga Honsová (Šumavan Vimperk), 30. Vendula Franková (Loko Beroun), 31. Josef Novotný (Křenovy) a 32. Lenka Hudečková (Plzeň).