Tak lze lapidárně shrnout činnost osmnáctičlenné výjezdové jednotky SDH Zbiroh. U zásahů na severu Rokycanska bývá bleskově. „Kluci se připravují systematicky včetně účasti při školeních na okresní úrovni. Významná je i pomoc města a firem v našem regionu,“ zdůrazňuje velitel Ludvík Svoboda. Před pár dny například Zbirožští obdrželi elektrické kalové čerpadlo za bezmála dvacet tisíc korun.

Hektické budou pro základnu s padesáti muži, ženami i nastupující generací nadcházející dny. Už pozítří od devíti hodin se v areálu HZS ČR (část Švabín) uskuteční 5. ročník soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Sobotní konfrontace bude hodnocena ve dvou sekcích. Jednak jde o Pohár starosty města Zbiroh a prestižní je i Krajská soutěž Plzeňského kraje. Vítěz postoupí do republikového finále.

Na dohled je pátek 3. září, kdy bude ve zbirožském muzeu zpřístupněna výstava se zaměřením na letošní kulatiny sboru. Zájemci si mohou dokumenty i fotky prohlédnout do konce roku.

Dva autobusy Škoda Ab21, vyrobené před 25 lety v Ostrově nad Ohří, jsou součástí Muzea dopravy ve Strašicích. Půjčili si je norští filmaři a oblékli je do barev hromadného přepravce v Oslu.
Autobusy z Muzea dopravy ve Strašicích si zahrály s Nory