„Nejen se švestkami, také s hruškami sem v sobotu míří desítky zájemců,“ potvrdil Richard Schwarz ze sadů ve Vranově – Břasích, kde provozují i palírnu.

V sobotu jsme mu dali za pravdu. Ve 13 hodin, kdy se začíná, čekalo ve frontě už 40 aut s nákladem ovoce připraveného k přeměně v omamné pití! „Těžko odhadnout předem, kolik švestek zpracujeme, v průměru to bývá tak pět tun za sobotu, ale někdy i deset,“ dodal Schwarz.

Modrá záplava už se hrne do palírny šest týdnů a pomalu podle pracovníků začne její tok slábnout. Naproti tomu ale přibývá hrušek a stáčí se už i první pálenky z jablek.

Protože se jich ale malopěstitelům letos urodilo méně než jiná léta, Vranovští předpokládají, že i calvadosu a jemu podobných nevypálí tolik jako třeba vloni. Potvrdil to i Jaroslav Slabý. „Když už člověk chce slavit, je vždycky lepší, když ví, co pije. Nedám dopustit na domácí hruškovici a pokud mám víc jablek, přeměním část z nich v mošt či pálenku. Letos se ale obou budu muset vzdát. Spíš abych jablka kupoval,“ vysvětlil.