Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na holoubkovské hrázi je živo

Holoubkov - Finiš prací si vyžádá částečnou uzavírku. Místem navíc povede doprava na Medový Újezd.

6.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ondřej Šmíd

Na hrázi rybníka v centru obce se doslova šturmuje. Od příštího týdne, konkrétně 13. května, začne úsek procházet zvýšeným zatížením, z nějž motoristé ani firma provádějící stavební práce nemají radost.

Na silnici vedoucí korunou hráze, jež je ale zatím pouze v předčasném užívání, bude svedena i doprava na Medový Újezd. Podjezd pod mostem ve směru od Mýta totiž uzavřou práce na optimalizaci železniční trati. To ale zdaleka není vše, zvýšený provoz bude navíc třeba skloubit s částečnou dopravní uzavírkou komunikace. Správa a údržba silnic pro ni má v rámci provádění celkové rekonstrukce hráze vyhrazené dva měsíce a opatření využije pro pokládku finální vrstvy vozovky.

V praxi to znamená, že přes dopravní nápor bude možné využívat jen polovinu silnice, protože její druhá část se bude dokončovat.
„Podle smlouvy má být do třicátého června na podkladovou vrstvu vozovky položená poslední obrusná, tvořená zhruba pěti centimetry asfaltu. Úplně nakonec bude třeba upravit krajnice,“ informovala Jana Mrázová ze Správy a údržby silnic Rokycany. Ta, coby organizace kraje, má nad stavbou dohled.

Kromě zmíněného dění asi tři týdny na hrázi pokračují práce na přeložce elektrického vedení. Pustila se do ní firma ČEZ v rámci společné akce s obcí – rekonstrukce veřejného osvětlení. To přes hráz bude pokračovat až k viaduktu. Zemní práce, tedy zatím výkopy, jsou z větší části už hotové. Dokončí se po přeložce vzdušného vedení nízkého napětí. „V plánu je odstranit ho minimálně z poloviny trasy a vést zemí,“ vysvětloval starosta Lukáš Fišer. Začalo už i vztyčování nových stožárů. „Na ty dodáme za obec lampy, ale kromě toho budeme po trase osazovat i nízké sloupy osvětlení. Za Holoubkov bychom se měli vejít do tří set tisíc a osvětlení má být hotové do konce května, aby mohly následovat finální úpravy. Na jejich realizaci potom zbude už jen měsíc. “ doplnil Fišer.

Daleko hlouběji než v případě osvětlení budou muset Holoubkovští sáhnout do kapsy kvůli dva metry širokému chodníku, který na hrázi budují. Úplně poprvé v historii. Náklady by se podle odhadu měly vyšplhat asi na 1,8 milionu korun.

Zatím je chodník hotový asi z poloviny a dokončený musí být do konce června. O zhotovení se stará firma, která celou akci v rámci společného výběrového řízení kraje a obce vysoutěžila. Jedná se o Vodohospodářské stavby Teplice, divize Plzeň.

Autor: Božena Šopejstalová

6.5.2011
SDÍLEJ:
Prodírat se ve středu sálem Střelnice mezi vystavovateli nebylo snadné. Stísněnost prostor, kde každý koutek byl využitý,  ale vynahradila zajímavost nabídky Akademie řemesel.
6

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Rokycansko – Vyslanci základních škol absolvovali včera v hale gymnázia okresní házenkářské finále.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

Rokycany – Třetí kolo Českého poháru se v úterním večeru proměnilo v obrovský svátek házené!

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení