Naštěstí nedošlo ke scénáři, který měli záchranáři před očima. Hrozilo totiž, že se těžkotonážní vozidlo převrátí na bok do trávy.

Kolize se odehrála krátce po půl desáté dopoledne. Na lince tísňového volání přijali ochránci zákona oznámení, že za obcí Mirošov, ve směru na Lipnici, je nákladní vozidlo, u kterého hrozí převrácení. Ihned na místo vyjeli dopravní policisté. Ti zjistili, že dvacetiletý řidič nákladního vozidla při míjení se s protijedoucím vozidlem vjel na okraj vozovky, kde jej krajnice strhla. Kamion zůstal stát částečně na komunikaci. Ke škodě na automobilu nedošlo. „Policisté provedli u řidiče nákladního vozidla dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem,“ konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová. Silnice byla po dobu třiceti minut, a to od 11.30 do 12.09 hodin, uzavřená. Bylo zapotřebí dostat automobil zpět na komunikaci.

Obdobná kolize se odehrála minulý týden nedaleko Volduch. Tam ale byly následky daleko horší. Řidič kamionu skončil mimo vozovku a vylilo se velké množství nátěrové hmoty, kterou převážel. Naštěstí se nikdo nezranil.

Kolize se odehrála v úterý krátce po půl desáté dopoledne. Řidič vezoucí klády při míjení protijedoucího vozidla vjel na okraj vozovky, kde jej krajnice strhla.