I těch několik napadaných centimetrů sněhu, a hlavně pak noční mráz, zkomplikovalo situaci i první pracovní den v týdnu, a to zejména na malých okrskových silnicích.

Příkladem za všechny může být cesta z Dobřívské ulice (spojující Dobřív a Mirošov) a Hrádek, tedy ulice Janovská. Tam zůstalo v kopci hned několik řidičů, zejména dodávkových automobilů.

Štěstí měl řidič Fordu Transit, kterého po pár vteřinách dojeli pracovníci údržby s multikárou naloženou štěrkem. Lopaty a podsypávání sněhu pak situaci v úseku alespoň trochu zlepšily. „Paradoxně tím, že pracovníci zastavili a řidiči pomohli, pak sami na zledovatělém úseku uvízli. Aby mohli dál, museli podsypávat ještě před sebou," prozradila jedna z místních obyvatelek.

I tak ale přišlo na řadu u osobních automobilů roztlačování. Vozidla, která si pak netroufla pokračovat dál, zůstala stát u místních garáží. Těm přijel během pár minut na pomoc sypač s radlicí a hlavně lanem. I malý nájezd k hlavní silnici totiž pro ně znamenal nepřekonatelnou překážku. Poučení majitelé pak raději volili k cestě za svým cílem státní silnice na Mirošov nebo Dobřív. Ty byly solené a bez problémů sjízdné.

Pozornost by pak neměla polevovat ani v dalších dnech. Podle předpovědi nás čeká dnes nejnižší teplota kolem sedmé hodiny, a to až 6 stupňů pod nulou. Odpoledne by se měla dostat na rovnou nulu. Oteplit by se mělo až ve čtvrtek odpoledne, kdy sníh může vystřídat dokonce déšť. Vyhráno však nebude. Meteorologové slibují teplotu 2 stupně nad nulou a námraza na silnicích tedy rozhodně není vyloučená.