Problémy měli tedy hlavně chodci, ale ani automobilisté se příliš neradovali při pohledu na člověka klouzajícího jim z mírného kopečku nezadržitelně pod auto. Svědkem situace jsme byli na křižovatce ulic Pod Ohradou a Čechova.

„Já se skoro přerazila na přechodu u viaduktu. Po té bílé barvě zebry to strašně jede,“ podotkla Jarmila Urbanová. „Ráno jsem rychle vystoupila z auta na parkovišti u marketu a každá noha se mi rozjela jinam. Už jsem byla na zemi,“ přidala další postesk Dana Černá.

Co s tím? Zámkové dlažby je všude plno. Jednak je oblíbená a vzhledem ke snadné rozebíratelnosti při možných haváriích na vedení je i preferovaná. „Z hlediska zimní údržby, hlavně při námraze, je však problematická,“ povrdil Ján Vaščák z firmy Rumpold Rokycany, mající na starosti údržbu komunikací.

„Mezi jednotlivé segmenty zateče voda, pak stačí trocha mrazu a je z ní sklo. Ať sypete čím chcete, sklouzne to skoro bez efektu. Kostky jsou to samé,“ podotkl.

Ti, co jednotlivými úseky chodí častěji, už vědí, kterým místům se vyhnout. Ve čtvrtek ráno to třeba bylo vidět poblíž Lidlu. Chodník vedoucí kolem, ze zámkové dlažby, zel prázdnotou. Lidé se uchýlili na protější stranu, kde chodník má asfaltový povrch.

„Zámková dlažba teď klouže, ale měnit ji všude kvůli chvíli? Její povrch je určený na chodníky, není to proti žádným předpisům,“ konstatoval Jiří Hlad z odboru rozvoje města. „Ve čtvrtek to ale klouzalo všude,“ dodal. „Bydlím na Rašínově, tam je jen asfalt a stejně jsem už nevěděl, kudy jít. I tam jsme klouzali strašným způsobem,“ podotkl.