Podotkla, že mladí cestu od vrátnice ke vstupu „nějak profrčí,“ ale jí i dalším vyššího věku to strašně klouže. „Navíc po otevření vstupních dveří narazíte na louži a všechno se nosí dovnitř,“ popisovala.

O stanovisko jsme požádali ředitelku nemocnice Hanu Perkovou. „V kalamitním počasí může nastat situace, kdy nejsou cesty v areálu zrovna ideální,“ souhlasila, „to však nemáte ani jinde,“ poukázala. „Snažíme se ale dělat, co se dá. K úklidu je vyčleněná četa a k dispozici má i menší shrnovací stroj,“ konstatovala.

Na jedné straně je tedy popis momentální situace, viděný pacientkou, na druhé slova ředitelky. Ta bezděky potvrdil kolega, vracející se z fotografování právě narozených miminek. „Nezávidím těm chlapům z nemocnice,“ konstatoval, „s úpravou cest se tam pořádně nadřou.“

Za pravdu naší návštěvnici dala ředitelka ohledně momentální situace ve vstupním prostoru budovy. Dodala však: „Uklízečky průběžně uklízejí, ale lidé chodí také pořád. Máme sice u vstupu vysokozátežové rohožky, ale chodby v tomhle počasí před znečištěním stejně neubráníme. To by muselo být nějaké rozehřívací zařízení, aby všechno z bot před vstupem odkapalo,“ míní.