Rokycany, Hrádek – V rokycanské dílně v Srbově ulici je už vše uklizené, nachystané a objednaných je také 1200 kg hlín. Keramici 1. října začínají. Už poosmé se Ně–Ha chystá otevřít výtvarně keramické tvoření pro malé i dospělé zájemce o aktivní vyžití .

„Kroužky je možné navštěvovat od pondělí do pátku a dokonce i každé první sobotní dopoledne v měsíci. Jinak první půle dne ale patří školkám a školám, které přicházejí v rámci výtvarné výchovy,“ uvedla Lenka Hanzlíková.

Obdobná činnost začne i v hrádecké dílně, jež se nachází v Domě dětí a mládeže.
Není výjimkou, že lekce navštěvují už tříletí caparti, aby si zlepšili motoriku rukou a přípravili se na práci v kolektivu. Keramické krouž– ky pro starší účastníky jsou každý měsíc proložené jednou netradiční technikou - pletení z pedigu, mozaika, skleněný či smaltovaný šperk a podobně. Mimochodem, výroba smaltů už se prý blíží.

„Já jsem si zvykla keramickým schůzkám dospěláků věnovat jeden večer v týdnu, a protože se navíc pobavíme při kávě a vínku, je to pro mě dobrá relaxace,“ svěřila se Dana Černá, která se přišla hlásit do dalšího ročníku.
Více informací a ukázek na www.neha.wz.cz.

(naš)