Vzpomínky na dvaačtyřicet let starou událost jsou pro pamětníky stále živé. Počasí bylo tehdy pro cestování komplikované. Déšť se sněhem, teplota kolem nuly a k tomu kluzký, nebezpečný úsek bývalé mezinárodní silnice, kde na risk doplácely desítky motoristů. Nikoliv ale tak tragicky jako účastníci jízdy smrti.

Po výstupu několika lidí ve Svojkovicích pokračovalo v cestě devět pasažérů. Netušili, že se od Holoubkova blíží armádní souprava, která mířila do Líní s leteckým petrolejem. Nezkušeného nováčka, jemuž se ve svízelných podmínkách do další cesty nechtělo, vystřídal instruktor. Při sjezdu do zatáčky však začal brzdit a Tatra s přívesem trefila ve smyku autobus. Následovala mohutná exploze, cisterna se převrátila a vyteklo 19 400 litrů leteckého petroleje i 202 litrů nafty. Vůz hromadné dopravy byl totálně zdevastovaný a o život přišlo sedm obětí. Mezi nimi tříletá holčička, dvě sestry i řidič autobusu…

Nadšenci z rokycanské organizace Českého svazu ochránců přírody uspořádali v Bušovicích mysliveckou burzu, večer pak navázali Ochranářskou zábavou.
Burza ochránců přírody z Rokycan lákala do Bušovic nejen myslivce

Viník havárie vyvázl takřka bez škrábnutí a posléze byl odsouzen na šest let nepodmíněně. V polovině trestu byl po amnestii propuštěn.

Neštěstí symbolizuje malý pomníček se jmény zesnulých.