Informaci o zařazení mezi elitu zaslal představitelů obce u Radnic Wolfgang Neumann, zakladatel a předseda Energy Globe Foundation.

Slavnostní udílení cen se uskuteční na galavečeru v prostorách Brněnského výstaviště 27. listopadu. „Chybět tu nebude indická politička a předsedkyně hodnotící komise Energy Globe Award Maneka Gandhi. V programu vystoupí také famózní houslová virtuoska Vanessa Mae,“ těší se starosta Karel Ferschmann.

Kategorií je šest. Oheň, země, voda, vzduch, mládež a obec, což se týká právě Němčovic. Ti nejlepší v každé skupině obdrží padesát tisíc korun. Hlavního vítěze galavečera zvolí na místě hlasováním diváci v sále, a ten se pak zúčastní světového finále v Japonsku!

Energy Globe Award je nejvýznamnějším světovým oceněním v oblasti ochrany životního prostředí. Pořádá se již osm let a vyznamenává energeticky šetrné projekty. Udílení cen je realizováno na celostátní úrovni ve více než 75 zemích a letos poprvé díky iniciativě energetické společnosti E.ON zavítal do České republiky.