Za nápadem přeměnit čekárnu při frekventované silnici z Břas do Liblína do podoby chaloupky z Pohádek z mechu a kapradí od Václava Čtvrtka stál starosta Němčovic Karel Ferschman. Silnice kolem ní totiž byla pro motoristy doslova závodní dráhou a rychlost hodně přes sto kilometrů v hodině tu byla příčinou množství nehod. Při rekonstrukci v roce 2017 tak Ferschman ve snaze řidiče přibrzdit přišel s myšlenkou na proměnu zastávky v atraktivní objekt.

Vzorem pro podobu čekárny se staly kresby chaloupky od Zdeňka Smetany, který byl autorem výtvarné podoby večerníčku o Křemílkovi a Vochomůrkovi. Pórobetonové tvárnice byly zbroušeny do tvaru obřího pařezu a chaloupka vyrostla do výše přes pět metrů. Se znakem Němčovic, ikonickým křivým komínem a nevšedním interiérem. Stavbu doplňují dubové postavičky skřítků Křemílka a Vochomůrky od jičínského řezbáře Ivana Šmída s ručně pletenými šálami.

Do realizace se aktivně zapojili patrioti Němčovic, čekárna byla zprovozněna v červnu 2019, což si nenechaly ujít stovky lidí. Chaloupku si pak opožděně přijela prohlédnout i herečka Jiřina Bohdalová, která postavy Křemílka a Vochomůrky v seriálu namluvila.

Lednový turnaj fotbalových starších přípravek na Jižním předměstí.
Modernizace sportovního areálu na Jižním? Jen s podporou agentury

O tom, že se proměna autobusové zastávky povedla svědčí i to, že jedna z nejoriginálnějších a nejpovedenějších autobusových zastávek nejen v Plzeňském kraji, ale v celém Česku, je stále cílem turistických výšlapů. A teď se dočkala i zápisu do České databanky rekordů.