Kromě domácích Němčovic se soutěže zúčastnily sbory z Bujesil a Liblína. Hasiči z nedaleké Lhotky nakonec do višňovky nedorazili.


Obsahem premiérového sportovního setkání byla od třinácti hodin štafeta družstev na čtyřikrát sto metrů, poté byla vyhrazena dráha sprintu jednotlivců na 100 metrů s překážkami a nakonec byl k vidění divácky atraktivní požární útok.


Ve všech disciplínách triumfovali domácí. Jejich celkový čas činil v součtu štafety a útoku dvě minuty a 10,96 vteřiny. Druhé Bujesily skončily s časem 2:54,12 a třetí Liblín zaznamenal výsledný čas 3:17,54.


V závodu jednotlivců na sto metrů zvítězil němčovický Staněk s časem 22,58 vteřiny, druhý doběhl jeho kolega Kapras s časem 23,34. Třetí místo vybojoval pro Bujesily Maleček (23,56).


„Na rozdíl od ostatních sborů pravidelně trénujeme, připravujeme se na závody a také máme dobrou techniku,“ prozradil starosta obce a zároveň člen SDH Karel Ferschmann. „Je to o tom, že se musíte snažit. A to nejen v přípravě ma závod samotný,“ dodal Ferschmann.