V Deníku se Němčovice dostaly v pondělí 16. 11. na fotbalovou mapu neobvyklých míst České republiky kvůli nestandardnímu hřišti. „Pominu-li, že je skutečně minimálních rozměrů, nemohu souhlasit s rozmístěním stromů podél pomezní čáry,“ měl jasno před zahájením podzimní poloviny sezony šéf sportovně technické komise okresního svazu Rokycany Josef Kotnauer.

Hráči ve žlutých dresech, pyšní na název FK Dukla, museli proto všechna utkání odehrát na trávnících soupeřů. Teď už jsou ale v klidu, protože na začátku tohoto týdne bylo patnáct jasanů za pomoci bagru přemístěno za zábradlí pro fanoušky! „Předcházelo tomu ale vykopání nových děr pro přesazení, protože na sváteční úterý byla svolaná brigáda,“ konstatoval starosta obce Karel Ferschmann. A výsledek? Dorazilo deset fotbalistů, zapojili se čtyři zaměstnanci pod křídly úřadu a za pár hodin bylo hotovo. Včetně svačiny, která nadšencům přišla vhod.

Ředitel Animánie Jan Příhoda s festivalovou cenou Animánička pro vítěze 15. ročníku festivalu, který v Plzni začíná ve čtvrtek 19. listopadu.
Patnáctá Animánie začíná, festivalové ceny si vítězové vytisknou