Jedno z nich se uskutečnilo v sobotu odpoledne za zbrojnicí v Břasích a týkalo se pěti okolních sborů ze seskupení číslo 9 a 12. „Na programu byl útok. Ze dvou pokusů se započítával lepší čas," konstatoval šéf okresního sdružení Miroslav Frost. Nejkvalitnější přípravu zúročili Němčovičtí. Zvládli trasu za 30:07 vteřin a jen tak mimochodem. Také další čas by jim stačil k triumfu!

Na druhé příčce skončily pořádající Břasy (34:57), třetí byly Vranovice (37:44), čtvrté Bujesily (37:94) a páté Kříše (41:17).

Němčovičtí se kromě prvenství pyšnili ještě jednou záležitostí. Představili zrekonstruovaného hasičského veterána PRAGA RN, při jehož opravě nadšenci strávili desítky a stovky hodin! Nyní se s ním zúčastní jízdy historických vozidel okolím Plzně v sobotu 26. května. „Zároveň ale budeme akci zabezpečovat jako technický dozor se zásahovým vozidlem," upozornil starosta obce Karel Ferschmann. Zmíněná jízda je v pořadí třiadvacátá po jedenácté hodině účastníci zamíří na Rokycansko. Nejprve do Střapole, Všenic, Stupna, Břas, Bezděkova, Březiny a Oseku. V rokycanské Jeřabinové ulici parkují od 11.45 do 14.30 a pak míří na jih (Kamenný Újezd, Hrádek, Mirošov, Raková, Tymákov, Ejpovice).