NĚMČOVICE - Velikonoční neděle patří v psím útulku na okraji obce opuštěným hafanům. Němčovičtí zvou návštěvníky do areálu za sběrným dvorem mezi 11. a 16. hodinou. Vítaná je pomlázka pro čtyřnohé přátele a hosté mohou psy vyvenčit.

STRAŠICE - Zahrádkáři pořádají v sobotu 8. dubna od 14 hodin výroční členskou schůzi ve velkém sále strašického Společenského domu. Předají ocenění těm nejaktivnějším, přijmou nováčky a od 15 hodin lákají spoluobčany na hudební produkci Václava Žákovce i Aničky Volínové.

ZBIROH - Velikonoční jarmark vládne sobotnímu dění v prostorách zámku nad Zbirohem. Se začátkem v jedenáct hodin a nabídkou zeleného piva, lidové muziky, přehlídky řemesel, her pro děti a svátečních jarních pochoutek.

Hvězdárna v Rokycanech. Ilustrační foto
V Hrádku zve velikonoční zajíc, v Rokycanech hvězdáři

PODMOKLY - Unikátní komentovaná prohlídka kulturních památek v Podmoklech a jejich okolí se koná v neděli 9. dubna. Sraz zájemců je ve 13 hodin u sochy Panny Marie Immaculaty.

VOLDUCHY - V neděli 9. dubna od 21 hodin je kulturní dům v centru Volduch dějištěm čtyřhodinové produkce Lucie revival 2023. Prostory budou zpřístupněné už od 19.30 hodin. Kapela přiváží nový repertoár složený z aktuálních písní skupiny Lucie, Davida Kollera a několik nových písní z repertoáru Martina Ruttnera. Jsou premiérovým a prvním počinem skupiny Lucie Revival - LR.