„Rozesíláme zhruba stovku dopisů. Úřadům, podnikatelům nebo našim příznivcům. Zpravidla z toho vyjde sympatická částka na činnost sboru a my jim na oplátku přichystáme příjemně prožitý den,“ uvedl starosta obce Karel Ferschmann. Pepa Čuník jako ústřední postava tragikomického příběhu dorazil už po osmé hodině ranní ujal se ho řeznický tandem Straka plus Nový. V devět hodin následovala pašíkova koupel včetně sprchy a manikúry. Vzápětí došlo na solárko i bazén a první jednání se týkalo ovaru.

Po něm přišel na řadu guláš a žaludky účastníků dostávaly zabrat. Na stolech nechyběly jitrnice, jelita, gurmáni zhodnotili i knedlo, vepřo, zelo a ve finále klasickou prdelačku. „Ještě, že to můžeme prokládat slivovicí a zajíst domácími buchtami,“ nechali se slyšet šéf okresních hasičů Miroslav Frost s domácím velitelem Františkem Solarem a vyrazili na prohlídku Pragy RN 16 z roku 1951. Němčovičtí se nyní pustili do její renovace.

Jediné, co nemohli pořadatelé ovlivnit, byla nepřízeň svatého Petra. Studený vítr ovšem nevadil statečným muzikantům z kapely Vladimíra Bělohubého, kteří se celý den starali o hudební doprovod!