Obě však v pracovním poměru zůstanou, i když exprimářka jen na nižší úvazek.
Oslovili jsme doktorku Hatlmanovou, ale konstatovala pouze, že se jedná o citlivou oblast a vyjadřovat se k ní nechce.
„Situace je čerstvá, management nemocnice zvažuje, kdo bude zatím pověřený vedením, a připravujeme výběrové řízení na obsazení pozice primáře. Děláme vše pro to, aby se místa obsadila a nezavřelo se. Chce to ale čas,“ uvedla ředitelka Hana Perková. „Pro pacienty se zatím nic nemění,“ zdůraznila. Dodala, že svou žádost o uvolnění z funkce doktorka Hatlmanová důvody nepodložila a stejně tak její zástupkyně. „Pokud jde o doktorku Radovou, je ale postoj jasný. Pokud nebude ve funkci primář, spadne na ní, coby zástupkyni, veškeré řízení. Zatím jsme spolu více nemluvily, má dovolenou. Jinak s oběma lékařkami spolupracujeme dále, vyhrocené vztahy tu nepanují,“ ujistila ředitelka.

„Prostě je toho už moc, chybí doktoři. Jdeme ze služby do služby,“ uvedla jedna z lékařek, ale rozhodla se zůstat v anonymitě.
„Máme v úmyslu lidi doplnit,“ informovala Perková. Dosud, vlastně od prvého března, interna A a B fungovaly v konsolidovaném stavu, jaký se nastolil v důsledku celorepublikového lékařského protestu. „Interna C je zavřená kvůli opravám. Teď jsme konečně získali prostředky ještě na nová okna a ve zkráceném řízení vybíráme firmu, která výměnu provede,“ objasnila Perková.

Složitější situace panuje také na chirurgii. Funguje momentálně bez primáře, i když primariát je obsazený. V tomto případě, jak redakce vyzvěděla, je příčinou zdravotní stav šéfa oddělení. Podle vedení ale žádné problémy s chodem nenastaly.