Třetím týdnem už silně řádí mezi místními dětmi. Ve školce bylo v pondělí ze šedesátky zapsaných kluků a holčiček pouze šestadvacet. Neštovice téměř vylidnily i nižší třídy školy.

„Pozvolna se už ale děti začínají vracet. V případě zápisu jsme zatím s rodiči nemocných předškoláčků vyřídili administrativní část a potom chybějící děti pozveme znova, aby si vychutnaly slavnostní okamžik,“ sdělila ředitelka ZŠ a MŠ Holoubkov Iveta Vodičková.

Neštovicím se podle hygieniků zalíbilo na Rokycansku hned od třetího týdne roku. Vlna onemocnění se téměř epidemicky začala projevovat ve Zbiroze, Lhotě pod Radčem a také Nevidě. „V současnosti se nejvíce zabydlely v Rokycanech a Holoubkově, objevily se však už i v Mýtě,“ sdělila za rokycanské pracoviště Krajské hygienické stanice PK Lenka Svátková. Přidala i potěšující informaci, že většinou se s těžkým průběhem onemocnění nesetkávají.

Do minulého týdne má zatím hygiena na Rokycansku nahlášených 126 případů, vloni jich v tuto dobu bylo 51 a za celý rok 208.