ROKYCANY - Masarykovo náměstí v okresním městě je v pátek 30. září mezi 13. a 17. hodinou dějištěm Noci vědců. Tentokrát na téma Všemi smysly a s pořádajícím centrem volného času Mozaika se prezentují další subjekty. Základní i střední školy z Rokycan, optik, pracovníci Centra paleobiodiverzity Západočeského muzea v Plzni, atd. Čich přiblíží hraví pejsci z agility klubu, chuť lákavá nabídka blovické kavárny a sluch si můžete ověřit při poslechu sboru Barvičky (14.15 až 14.30).

ROKYCANY - Prestižním soubojem hokejistů HC Rokycany a Města Zbiroha startuje ve čtvrtek večer elitní skupina krajské soutěže mužů. Na zimním stadionu se od 19.30 utkají dva ze tří zástupců okresu (zbývajícím je Klabava). Zbirožští, kteří několik sezon bojovali ve skupině B, přijali výzvu a rozdají si to s mnohem zkušenějšími protivníky.

Dodejme, že v pátek od 17.30 vyrukují junioři HC Rokycany na Příbram.

Komunální volby. Ilustrační foto
Rokycany ruší post jednoho místostarosty

ROKYCANY - Členové organizace Českého zahrádkářského svazu v Rokycanech se v pátek odpoledne pochlubí svými výpěstky v objektu za kašnou na Masarykově náměstí. A nejen to! akce se začátkem v 15 hodin (a trvající do 18. hodiny) bude od 15.30 doplněna o přednášky k ochraně rostlin (Veverka, Háka) a o nových trendech v zahradničení (Hacaperka). Zároveň bude vyhrazen prostor pro dotazy posluchačů. Návštěvníci se mohou na místě přihlásit k členské základně ČZS.

NĚMČOVICE - Povídání o houbách pro domácí i přespolní zájemce je přichystané na pátek od 19 hodin v Němčovicích. Dějištěm bude restaurační zařízení, kde se slova ujme odborník M. Sádlo Bartůšek. Mykolog také bude podrobněji hovořit o houbách, které si účastníci akce donesou.

SKOŘICE - Páteční podvečer bude v centru Skořic patřit country muzice. V pohostinství U sv. Jana se o to postará skupina Brdgrass a zahraje od osmnácti hodin.

ROKYCANY - Kromě úvodu hokejové sezony a přípravy krasobruslařů se na rokycanském zimním stadionu dočkají i rekreační sportovci. Volné bruslení začne tuto neděli od 17 hodin a potrvá devadesát minut.