Nejprve procházela rekonstrukcí jedna a bylo třeba vyřešit přesuny včetně vaření pro všechny (10 tříd). Nato se přestěhovaly stavební úpravy do druhé, tedy v Čechově ulici. Koncem minulého školního roku začala rekonstrukce jejího stravovacího pavilonu. Dělala se vzduchotechnika, dispozičně se měnily prostory a kromě nerezového nádobí a nějakých drobností se ostatní – ať už konvektomat, obří pečící pánev, myčky, lednice, mrazáky, roboty … – pořizovalo nově, v nerezu. Kolaudovalo se koncem roku a od 1. ledna už jede kuchyně naplno.

„Vedle toho bylo záměrem města v pavilonu vytvořit prostor také pro menší třídu s maximem čtrnácti dětí. Má svůj vlastní vchod z boku a samozřejmě i šatnu a sociální zázemí,“ uvedla ředitelka Eva Blechová. Do provozu ji dali k prvnímu únoru. „Chtěli jsme, aby podlahy ještě lépe vyschly a jelikož nábytek je dělaný na míru, postupně jsme v lednu zařizovali potřebné,“ dodala ředitelka. Třída vznikla jako oddělení maličkých dětí. Od roku 2020 by se totiž podle přijatého rozhodnutí všude už měli přijímat také dvouletí.I nyní ale třídu obsadili nejmladší, šanci dostali tříletí kluci a holčičky.

„Pro mě se zástupkyní bylo náročné vyřešit průběžné zádrhele, nejsme stavaři. Přes školský odbor a místostarostu Radu jsme ale nakonec vždy uspěly. Věříme, že to tak bude nadále. Prvního května totiž vypukne další stavební akce, a tou je přístavba patrového pavilonu na zahradě,“ dodala Blechová. Vhledem k tomu, že během prázdnin by už hrubá stavba měla stát, největší ruch s novým školním rokem odpadne. Vstup do nové třídy se ovšem bude muset vyřešit jinak.