Radničtí jednají v 17 hodin

Radnice – Rozpočtem na rok 2021 i příjmem dotací se budou na dnešním zasedání zabývat zastupitelé. Dále posoudí prodej pozemků či aktualizaci plánu společných úprav na území Újezdu u Svatého Kříže. Dějištěm jednání je od sedmnácti hodin sídlo městského úřadu.

Mirošovská školka otevírá

Mirošov – Ve svízelné situaci se ocitla předškolní zařízení na jihu. Kvůli onemocnění covidem-19 u dalších pedagogických pracovníků mateřinky v Mirošově byla školka minulý týden uzavřena. Ode dneška by měla fungovat alespoň jedna třída pro případ, že rodiče nemají jinou možnost pro hlídání dětí. Rovněž v sousedním Janově, kde je zřízena školka při Fakultní nemocnici Plzeň, se potýkali s výskytem koronaviru. Mirošovští hasiči právě v Janově (ale v léčebně) dezinfikovali v sobotu jedno z oddělení.

Ilustrační foto.
Důvěřiví uživatelé sociálních sítí naletěli podvodníkům

Příkosice se věnují dotacím

Příkosice – Od devatenácti hodin se dnes v rámci veřejného zasedání setkají zastupitelé obce na jihu. Řešit budou žádosti o dotace na revitalizaci vrtu a opravu komunikace. V sídle úřadu kromě toho jmenují členy hodnotící a likvidační komise, připraví finanční plán na rok 2021 včetně chodu mateřské školy i rozpočtový výhled do roku 2025. Tečkou za jednáním bude diskuze.

Hasiči v neděli řezali stromy

Rokycansko – Padlý strom zaměstnal krátce po příchodu šestého prosincového dne profesionální hasiče z Rokycan. Ve dvě hodiny vyjížděli k Nevidu. Jejich kolegové z Hrádku si po šesté hodině poradili se stejnou událostí.

Pokud jde o sobotu, došlo před 16. hodinou k dopravní nehodě v rokycanské ulici Josefa Růžičky a směna HZS tam ve finále uklidila vozovku. Večer pak vyrazila do Veselé kvůli požáru skládky a byli u toho i Mirošovští. (hav)