Hasiči se věnovali padlým stromům

Větrné počasí se během středečního večera a noci nevyhnulo ani Rokycansku.

Na vlastní kůži to poznali členové výjezdových jednotek hasičských sborů. Včera ale nejprve zasahovala směn HZS Rokycany u Litohlav, Spadl tu strom na silnici. Stejné události předtím zaměstnaly sbory SDH Skořice (na teritoriu vesnice) nebo HZS Radnice (v Biskoupkách).

Přívětičtí mají šanci na úklid

Velkoobjemový kontejner je od pátku do úterý 11. května přistavený v centru Přívětic u zvoničky. Lze tu uložit odpad, který se nevejde do klasických popelnic. Výjimkou jsou pneumatiky, železný šrot a nebezpečný či biologický odpad. Při zaplněném přepravníku nesmí lidé nechávat odpad vedle nádoby.

Hrádečtí obnoví pomník s umučenými valcíři

Oběti I. i II. světové války uctili představitelé Hrádku. S tím, že plánují doplnit monument o jména spoluobčanů zesnulých během let 1939 až 1945. „Jde především o umučené zaměstnance železáren a o celkovou rekonstrukci pietního místa,“ zdůrazňuje starostka Marcela Sobotková. Při investici požádali Hrádečtí o finanční podporu v rámci krajského dotačního titulu.

Dodejme, že původní pomník byl z areálu firmy odstraněn. Svaz protifašistických bojovníků ovšem žádá, aby byla vzpomínka na zemřelé hrdiny obnovena.