Do konfrontace, vyhlášené už podvanácté spolkem Arnika, se zapojilo 93 alejí. Z toho je šest v Plzeňském kraji a dvě z nich se nacházejí na území okresu. V centru Rokycan jde o alej U Saské brány a v Malém Újezdě (lokalita Kařezu) je nádherný kout, nazvaný Alej podzimní lásky.

KORNATICE - Přijetím dotace na rekonstrukci hasičské zbrojnice od krajského úřadu a ministerstva vnitra začala včera večer pracovní část jednání zastupitelů Kornatic. Poté odsouhlasili finanční injekci na výměnu oken a dveří ve víceúčelové budově a schvalovali složení povodňové komise. Ve scénáři nechyběla ani změna územního plánu nebo směna pozemků s Českými drahami.

SVOJKOVICE - Nohu z plynu museli včera sundat motoristé mezi Borkem a Svojkovicemi. Zvolnili v místě, kde byl kvůli pokračující opravě mostu sveden provoz do jednoho pruhu. Komunikace byla v režimu předčasného užívání zprovozněna 22. října.

PŘÍKOSICE - Do boje s cenami energií se pustili také v Příkosicích. Od tohoto týdne se mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní obec halí do tmy kvůli vypnutému veřejnému osvětlení. K výjimce dojde z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, kdy se konají schůze spolků, návštěvy přátel, atd.