„S občasnými případy chřipky jsme se už setkávali předtím, ale minulý týden jich hodně přibylo. Napříč všemi věkovými kategoriemi dětí,“ konstatovala lékařka Blanka Popelová. Prozradila i to, že k vysokým horečkám a bolestem hlavy se ve většině případů druží suchý dráždivý kašel.

V rokycanské nemocnici nám náměstkyně pro léčebnou péči Hana Perková řekla, že u dětí zaznamenali mírný nárůst problémů s infektem horních cest dýchacích. Dětskou pohotovost za víkend navštívila čtyřicítka dětí s těmito problémy. „Zatím nemocnost dost odpovídá standardu pro toto období,“ konstatovala Perková. Připustila ale, že už by se mohlo jednat i o počátek epidemie, což ukáží příští dny. U dospělých zatím zvýšený nárůst chřipek nebyl patrný.

„K pátku, kdy se dělá statistika, na Rokycansku výskyt akutních respiračních onemocnění ve věkových skupinách O až 5, 6 – 14 a 15 až 24 let překročil hranici epidemie. Celkově ale v populaci na Rokycansku nebylo dosaženo epidemiologické hodnoty,“ sdělila epidemioložka Krajské hygienické stanice Plzeň Jitka Průchová.