„Hozenou rukavici zvedlo bezmála třicet kuchtíků. Převážně žen, ale do boje jdou i chlapi. Se slanečkovým nádechem, červenou řepou a jinými ingrediencemi,“ usmíval se organizátor Petr Štillip.

Princip je jednoduchý. Donést část díla, upravit na tácek a poté čekat, jak ho porotci (což jsou všichni aktéři) ohodnotí. Každý z 28 rozhodčích určil pořadí pěti výrobků od dvou do deseti bodů a následovalo mohutné sčítání. Krátce po poledni bylo jasno. Zvítězila Petra Vajnerová, takže si mohla jako první vybírat z cen, o které se postarali sami účastníci. Druhé místo obsadil zmíněný Štillip: „Teď už mohu prozradit, že jsem si vyrobil vlastní majolku a chybět nesměly zakysaná smetana i kampotský pepř.“ Pomyslný bronz hřál Adélu Sochůrkovou, ovšem zklamaní nebyli ani další kuchaři. Třeba David Šrédl na deváté pozici: „Zbirožská receptura měla pozitivní ohlas a na umístění v elitní desítce jsem pyšný.“ Markéta Mazalová byla o něco smutnější: „Ocitla jsem se na chvostu výsledkové listiny. Přitom se stálým složením a hlavně s láskou.“

Při prvním ročníku před deseti lety se na stole doslova ztrácelo pět exemplářů salátu. Prestižní nádech ovšem zapůsobil a aktuální rekord pravděpodobně letopočet 2022 nepřežije!