VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O školky je zájem

ROKYCANSKO - Zápisy do mateřských škol jsou v plném proudu. Někde už je mají za sebou, jinde, třeba v Rokycanech, se konají v pondělí. Postačuje kapacita mateřinek zájmu?

19.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V Břasích například ne. Odejde devět předškoláčků. Protože se jedná o jednotřídní školičku koncipovanou jen pro 28 dětí, více zájemců nelze přijmout. „Vzhledem k tomu, že s mateřskou školou v sousedním Stupně tvoříme jeden celek, odkazujeme další zájemce tam,“ uvedla Věra Svobodová. Jitka Somolíková ze Stupna doplnila, že zatím mají zapsaných 16 dětí a ještě průběžně stav doplňují.

V Mirošově podle Věry Davídkové v současnosti MŠ navštěvuje 61 dětí, 12 by jich mělo odejít do školy a 9 je nově přihlášených. Jestli do konce školního roku přibudou další, pak školka otevře tři třídy s menším počtem mrňousků, jinak budou dvě a úplně nabité.

V Hrádku nám Anna Valešová, ředitelka společného zařízení ZŠ a MŠ, sdělila, že zapsaných už mají 24 dětí a ještě je volná kapacita. „Dokonce až jedné třídy. Prostory to umožňují, dříve tu bývalo o jedno oddělení víc,“ vysvětlovala.

Nadstav je v Mlečicích. „Sedm dětí mají k nám rodiče zájem umístit, tím by ale počet mrňousků příští rok stoupl na 27, kapacita je přitom jen 25. Na základě propozic budeme muset vybírat,“ konstatovala Milena Kuncová.

K zápisu do kařezské školky přišlo šest dětí. „Můžeme vzít všechny, s dalšími by byl problém. Počítáme totiž už teď ještě s dvěma zájemci, kteří přibudou během školního roku,“ objasňovala ředitelka ZŠ a MŠ Jana Nosková.

V Radnicích nás ředitelka Ivana Buchancová informovala, že školka je dimenzována pro 81 dětí, letos ji jich navštěvuje 74. Předškoláčků je 31, ale neodejdou všichni. Nově zatím přijali 20 špuntů.

Naproti tomu z Holoubkova , jak sdělila Jana Dongresová, další zájemce odkazovali do Mýta, ale i tam už mají obsazeno. „Jedině se ptát v srpnu, kdyby někdo vypadl,“ dodala. „Do Holoubkova přišlo 20 zájemců, bohužel jsme ale mohli přijmout jen 12 dětí. Nejmladší jsme museli odmítnout,“ dodala Jana Klicperová.

Naplněný stav mají i Litohlavy. „Zatím jsme vyšli vstříc všem. Nemohu teď říci, jestli jedno či dvě děti bychom ještě nevzali, záleží na více okolnostech, v létě to bude jasnější,“ uvedla Jana Baslová.

V Dobřívě přišlo k zápisu 16 nových uchazečů o docházku. “Čtyřem jsme zatím zasílali negativní rozhodnutí. Musí počkat, jak to dopadne s odklady školní docházky,“ řekla nám Jitka Frýaufová.

Do osecké školičky se hlásí 17 mrňousků. „Všechny jsme schopny přijmout a ještě bude volná kapacita. Už několik let uspokojujeme všechny zájemce,“ informovali nás.

Do strašické MŠ zatím přijali 32 dětí a další zájemci se ještě objevují. „Záleží na odkladech školní docházky, ale ještě tak tři budeme schopni přijmout,“ sdělila Jana Mrázková.

Ve Zbiroze bylo u zápisu 41 dětí, ale podle ředitelky Marie Holečkové jich budou přijímat jen asi 35.

U rokycanských mateřinek předchozí Dny otevřených dveří signalizovaly, že převis zájmu bude zřejmě hlavně ve třech z nich. K situaci se vrátíme. Z modelu přijímání se trochu vymyká soukromá školka Harmonie. Tam berou děti průběžně.

Autor: Božena Šopejstalová

19.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení