Projekt bude realizován po dobu tří let. V průběhu prvních dvanácti měsíců uskuteční Občanská poradna (OP) v Rokycanech čtyři semináře pro veřejnost. „Témata by měla být zaměřena na nejčastější oblasti dotazů, se kterými se na nás lidé při řešení finanční situace obracejí,“ sdělil vedoucí OP Jan Neckář. Předpokládá, že se bude jednat o problematiku spojenou s novinkou v legislativě, kterou je insolvenční zákon, a také s exekucemi.


Cílem dluhového poradenství není podle Neckáře odrazování od dluhů, ale zamezení stavu, kdy si klient musí půjčit proto, aby mohl splatit ty dosavadní. „Pokud se ovšem jednotlivec nebo rodina ocitnou v dluhové pasti, poradci mohou ve spolupráci s ním navrhnout možná řešení takovéto situace,“ dodal.


Individuální konzultaci si mohou zájemci domluvit telefonu 373 728 536 nebo osobně v ulici Svazu bojovníků za svobodu 68 (bývalý okres). Pracovbíci jsou veřejnosti k dispozici v pondělí od 13 do 17 hodin, v úterý od 13 do 16 hodin a ve středu od osmi do 12 hodin a odpoledne od 13 do 17 hodin.