„Chtěl jsem se dozvědět, jak to při té schůzce v Rožmitále bylo,“ sdělil Baloun. Představitelé Strašic, Němčovic, Mirošova, Hrádku, Spáleného Poříčí, Radnic, Čížkova a Rokycan se také včera dohodli na požadavcích, které by jim mohly pomoci utvořit si k problému názor.

„Shodli jsme se na třech věcech. Chceme jednat bez emocí s odborníky na bezpečnost státu, politiku, zdravotnictví a životní prostředí,“ uvedl rokycanský starosta. Podle účastníků včerejší schůzky by také bylo vhodné, kdyby byla k nedávno zveřejněné první studii ministerstva obrany zpracována oponentura. Strašice pak dostaly za úkol svolat jednání starostů z okolí Brd s ministryní obrany. „Už s tím máme zkušenosti,“ sdělil strašický místostarosta František Nerad.

Právě tato obec spolu s Borovnem hostila besedu, jíž se kromě Vlasty Parkanové účastnil premiér Mirek Topolánek. Termín schůzky záleží jen na volném místě v diáři ministryně.

Na včerejším jednání padly také zmínky o zítřejším zasedání vlády k problematice radaru. To se uskuteční ve Spáleném Poříčí. Pozvánku dostal například starosta Strašic Jiří Hahner. Do Rokycan, které jsou pro řadu obcí z Podbrdska správní obcí podobně jako hostitelské město, ale žádné pozvání nedorazilo.