Rokycany – Ulice okresního města jsou plné psích ´dárečků´. Zajímalo nás, zda se Městská policie Rokycany teď více zaměří na postihování majitelů, kteří ostatky po svých miláčcích neuklízejí.

Velitel strážníků Petr Wohlmuth nám řekl: „Tohle je věčný problém. Zvláště když sleze sníh, se situace vždy jeví ještě horší. Zatím jsme zvláštní akci nedělali, ale ve vybraných hodinách a místech se na ni chystáme, a to opakovaně.“

Za neodklizení exkrementu po psu přistiženého majitele čeká bloková pokuta do tisíce korun. Těch je ale ročně uděleno tak dvacet, protože při spatření uniformy lidé zareagují. Více jsou pak „páníčci“ postihováni za volné pobíhání psů, tedy jejich ponechání bez dozoru. V tomto případě místní policisté pokutují ročně ke 150 majitelům.

„Provádíme strojní čištění ulic dle plánovaného harmonogramu. Nárazové akce, jako je klasický jarní úklid inertních posypů a odpadků, si město objednává zvláště dle potřeby. Poslední dobou rokycanští radní využívají k úklidu nepořádku a psích exkrementů v ulicích Rokycan především úklidové čety složené z nezaměstnaných,“ objasnil ředitel Rumpoldu Pavel Černý.

Vedoucí odboru rozvoje města Jaroslav Anton na otázku řešení stavu čistoty obecních ulic a chodníků odpovídá: „Nehodlám v tisku řešit problém s psími výkaly.“ Místostarostka Marie Hlávková byla s neutěšenou situací obeznámena a konstatovala, že blíže se jí bude dnes zabývat rada města.