Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obsadí střed Rokycan více aut?

Rokycany - Představitelé města chystají zcela novou koncepci dopravního režimu na náměstí. 

15.3.2012
SDÍLEJ:

Volný prostor na rokycanském náměstí, který každé úterý zaberou stánky, by v budoucnu možná měly zaplnit auta. Zastupitelé o případném navýšení parkovacích míst v centru budou diskutovat. Foto: Deník/Jana Vaníková

Přímo v centru Masarykova náměstí by se zanedlouho mohla objevit malá kavárnička otevřené posezení, které by doplnilo klidovou zónu města, ale také nová parkovací místa.

Jedná se o možnosti, o nichž se v souvislosti s návrhem změny dopravního režimu v lokalitě uvažuje. Představitelé města si ale každopádně vytkli cíl Masarykovo náměstí ´provzdušnit´.

„Na jedné straně by nárůst parkovacích míst vítala, lépe bych se dostala k obchodům. Na druhou stranu by bylo v centru třeba mít se víc na pozoru kvůli vozidlům,“ zvažuje například Marie Kopová.

Právě kvůli naplnění obou alternativ představitelé Ro- kycan hodlají uvolnit centrum, ale přitom parkovací místa na náměstí posílit.

„Nechceme, aby ho celé blokovala auta. Střed jich hodláme zbavit úplně. Na základě potřeb vyplývajících z denního provozu uvažujeme o nastavení dosavadního dopravní režimu trochu jinak,“ uvedl starosta Vladimír Šmolík.

„Lidé si v současnosti parkují kde a jak chtějí. Nepochopení a nerespektování zavedeného systému vybízí ke změnám,“ míní velitel městské policie Petr Wohlmuth. „Bude tedy dobře, když režim nastavený pro Masarykovo náměstí dozná jisté reorganizace,“ konstatoval a vypočítával: „Nerespektuje se zákaz vjezdu ale ani stání, přitom povolení bylo udělené jen v některých případech…“

„Kromě dalších zřetelů je třeba přihlédnout také k odlehčení okolí mariánského sloupu,“ objasňoval starosta Šmolík. „V celkové studii koncepčního řešení centra jeho zpracovatel architekt Soukup upozorňuje na únosnost základů památky, jíž otřesy neprospívají,“ přiblížila problém místostarostka Marie Hlávková. Zvažuje se proto odebrání jedné řady parkovacích míst od sloupu. „Diskutujeme o možnosti jejich přesunu za první řadu osmi parkovacích míst vyhrazených podél boční zdi Žďáru,“ informoval starosta. Protože nárůst o jednu řadu by se ale zčásti tříštil se záměrem vyčistit střed, záležitost dořešená není. Navrhovatelé jsou už ale pevně rozhodnutí, že deset parkovacích míst před radnicí zmizí. Zato by však měly vzniknout tři řady stání podél silnice naproti podchodu ke kinu. Plochy vyznačené pro vozy před prodejnou kuchyní a bankou zůstanou.

„Ve hře jsou také čtyři zcela nová parkovací místa poblíž lékárny a lékařského domu ve Žďáru. Ta by mohli na krátký čas využít nemocní a tělesně postižení, aby rychle zašli pro medikamenty či k doktorovi,“ naznačila Hlávková.

Jednou z cest, jak dokázat, aby Masarykovo náměstí nebylo plné aut, je i změna režimu v přilehlých ulicích. „Chtě- li bychom ho nastavit tak, aby doprava byla hrnutá spíše z centra, než aby do něj směřovala,“ vysvětloval Šmolík.

Pokud jde o volný střed Rokycan a už zmíněnou kavárničku, mohla by být buď otevřená tedy sezónní, či uzavřená a určená pro celoroční provoz. Připojení na veš- keré rozvody je k dispozici.

Autor: Božena Šopejstalová

15.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Opustili nás

Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Z garáže v Kotelské zmizely pneumatiky, helma i vrtačka

Rokycany – Rokycanští policisté šetří vloupání do garáže v Kotelské ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení